14 квітня 2011 р.

Наш основний напрямок діяльності на ринку реклами


Промо-акція (promotion) - стимулюючий захід щодо просування бізнес-продукту на ринку, розраховане на формування інтересу до товару, особи, організації або напряму діяльності.

Промо-акція відноситься до одного з видів непрямої реклами, одна з основних особливостей якої полягає в більш довірчому характері стосунків з цільовою аудиторією.

Для всіх видів стимулюючих заходів стаття 9 Закону про рекламу передбачає, що в рекламі, що повідомляє про проведення стимулюючої лотереї, конкурсу, гри або іншого подібного заходу, умовою участі в яких є придбання певного товару (далі - стимулюючий захід), мають бути вказані:
  • терміни проведення такого заходу;
  • джерело інформації про організатора такого заходу, про правила його проведення, кількість призів або виграшів за результатами такого заходу, терміни, місце і порядок їх здобуття.

Види промо-акцій

Sales promotion (стимулювання збуту) - комплекс комерційних і маркетингових заходів в різних соціальних групах, направлених на збільшення об`ємів продажів (стимулювання купівельного попиту, підвищення якості обслуговування, прискорення процесу руху товару і реалізації товару, впізнанності товарного знаку або упаковки). Бувають орієнтовані як на споживача (consumer promotion), так і на продавця (trade promotion).

Consumer promotion - заходи щодо стимулювання споживача, за допомогою якого вирішуються завдання спонуки до здійснення пробної або повторної покупки, збільшення частоти вжитку продукта/послуги.

Мерчендайзинг - комплекс заходів, що проводяться в торгівельному залі, що включає консультації, дегустації, демонстрації, дарунки, обмін товару конкурента на рекламований товар і тому подібне.

Компанія Procter & Gamble з 1996 року проводить в школах найбільших міст Росії «уроки гігієни». Школярам розповідають про те, як потрібно доглядати зуби, видають брошури з правилами профілактики і зразки продукції під маркою Blend-а-Med.

Семплінг - поширення зразків шляхом їх пропозиції споживачам в дарунок. Зразки можуть розсилатися поштою, розноситися «в кожні двері», роздаватися в магазині і тому подібне Поширення зразків вважається найефективнішим і дорожчим способом представлення нового товару.

Ігровий маркетинг - проведення лотерей, конкурсів, вікторин для споживачів і розиграші призів.

Візуальні комунікації - комплекс покажчиків (вивісок, табличок, рекламних щитів, інформаційних стендів і тому подібне), що допомагають орієнтуватися в просторі і забезпечуючих користувачів необхідною інформацією (розташування об`єктів і їх частин, розміщення на об`єктах конкретних співробітників, час їх роботи і ін.).

Наприклад, «готові кімнати» в магазинах IKEA або в магазині сантехніки оформлений «фрагмент ванни, викладений «керамічною плиткою». Причому цей фрагмент прикрашений настінною лампою, штучними кольорами, ванним приладдям... і починає нагадувати частину будинку. Покупець, побачивши цікаве готове рішення, яке йому важко було представити самостійно, готовий купувати плитку.

Trade promotion - комплекс заходів, направлений на стимулювання збутової мережі для розвитку дистрибуції, прискорення звороту і збільшення об`єму продажів (включаючи мерчендайзинг):
  • стимулювання торгівельного персоналу - це такі заходи, як оцінка ефективності мотивації продавців (наприклад, за допомогою методики mystery shopper (таємний покупець), професійні конкурси, бонусные системи;
  • програми підвищення лояльності партнерів (виставки, презентації, прес-конференції).

Про сумно відому PR-акції написав в своїй книзі Михайло Задорнов: "На рекламному щиті напис: «Квартири на Щукінській. Хто купить, той отримає в дарунок бейсболку!»".

Direct marketing (прямий маркетинг) - дія на конкретну аудиторію відповідно до бази даних, складеної за замовленням рекламодавця або ним самим або здобуття зворотного зв`язку з конкретним споживачем. Суть методу полягає саме в персоналізації рекламного звернення.

Наприклад, в поштовій скриньці лист від компанії «Ів Роше» із зверненням: «Тетяна Миколаївна! Запрошуємо вас ...» - це прямий маркетинг, а каталоги ІКЕА в конверті з точною адресою одержувача, до інструментів прямого маркетингу не відносяться, оскільки розсилка безадресна.

Event marketing (подієвий маркетинг) - заходи, направлені на просування торгівельних марок, послуг і іміджу кого-небудь за допомогою новинних, яскравих і таких, що запам`ятовуються спеціальних заходів і акцій:
  • презентація, церемонія відкриття;
  • фестиваль, ярмарок, свято;
  • зустріч, круглий стіл, конференція, семінар;
  • річниця, ювілей;
  • день відкритих дверей, екскурсія по підприємству і т.п.;
  • спеціальні програми просування товарів і послуг в рамках шоу заходів (шоу-маркетинг);
  • організація обідів, фуршетів і обслуговування під час проведення спеціальних заходів (кейтеринг).

Немає коментарів: